Minden családban kell egy szekrényke, amiből szükség esetén hamar elővehetjük a fertőtlenítőt, a kötszert, esetleg a gyógyszirupot vagy a nyugtató cseppeket.
Kapjanak helyet a polcon az évszázados hagyományokkal bíró, szelíden gyógyító növények is.
Mikor lehorzsolódik bőrünk, vagy a konyhában ér minket baleset, netán náthásak, köhögős betegek vagyunk, nem szaladunk azonnal orvoshoz. Kinyitjuk az elsősegély szekrénykét és elővesszük a megfelelő házi szert. A kisebbfajta balesetek, kezdődő betegségek nagy részét orvosolhatjuk a természet patikájának füveivel, is- ahogy nagyanyáink tették.
A Kamilla: gyomornyugtató, gyulladást gátló. Készítsünk belőle főzetet, és naponta 3-4 csészével igyunk az étkezések előtt. Kötőhártya gyulladáskor borogassuk szemünket a lehűtött teával.
A Kasvirág: alkoholos cseppjeit szoktuk használni. Megelőzés céljából immunerősítésre, de meghűlés, influenza esetén is jók. Vírus , baktérium vagy gomba okozta fertőzésekhez használjuk, serkenti a szervezet természetes védekezőrendszerét.
Az Árnika: a sebvérzés elállítására, sokkhatás ellen, izomláz, rándulás enyhítésére a C30-as hígítású (potenciájú) homeopátiás golyócskákból tegyünk a nyelvünk alá életkortól függően 3-5 darabot, és szopogassuk el. Intenzív tüneteknél ismételjük, akár 2-5 óra múlva. Ritkítsuk, illetve szüntessük meg az adagolást, ha javulást tapasztalunk.
Az Aloé Vera: kisebb égésre, forrázásra tegyük. Vágjunk le egy darabka levelet, hasítsuk fel hosszában. Az így kibuggyanó sűrű zselét kenjük a sebre. Hűsít, fertőtlenít és gyógyítja a gyógyulást.
A Körömvirág: az ebből készített krémet vágásra, horzsolásra, száraz bőrre ajánlatos kenni. Gyulladást gátló, hámregeneráló hatása varázslatos.
A Lándzsás Útifű: megfázáskor nagyon hasznos, mert a szirupja köptető,hurutoldó-hatású. A növény friss levelével bedörzsölhetjük a szúnyog – és méhcsípés helyét.
Címkékaloe vera árnika gyógyító növények kamilla kasvirág körömvirág lándzsás utifű
Ezt mindenképpen olvasd el!
Gyomnak hitt gyógynövény
Milyen jó tavasszal, vagy nyáron kimenni az udvarra, az erdőbe, vagy akár a határra gyönyörködni …