Ostobaság lenne azt állítani, hogy az apa távolléte vagy halála nem hat ki a gyermek életére, és hogy az anya könnyűszerrel tudja pótolni a hiányzó vagy elvesztett apát.
De ha jól végzi a dolgát, a gyermek, akár fiú, akár leány, továbbra is normálisan és a társadalomba jól illeszkedve nő majd fel. Az édesanya lelki egyensúlya a legfontosabb. Néha magányosnak érzi magát, dühös vagy tehetetlen, és ezt a hangulatát érezteti a gyermekkel is. Ez bizonyos fokig természetes és a gyermeket nem is nagyon bántja. A lényeg az, hogy maradjon továbbra is természetes társadalmi lény, folytassa külső tevékenységeit, szórakozásait, tartsa fenn a baráti kapcsolatokat, amennyire csak teheti. Ez igen nehéz, ha a csecsemőjét vagy kicsi gyermekét úgy kell gondoznia, hogy nincs senki segítsége. De néha azért meghívhat embereket, elviheti a csecsemőt egy baráti házba éjszakára, ha a gyermek tud idegen helyen aludni. Többet ér a gyermeknek, ha az anya vidám és barátságos, mintha a mindennapi gondozást tökéletesen biztosítja számára. Semmit nem használ a gyermeknek, ha ő tölti be az édesanya egész tevékenységét és minden gondolatát. A gyermeknek arra is szüksége van (akár kicsi, akár nagy, akár fiú, akár leány), hogy apa híján más férfiakkal barátkozhasson.
Egy-két éves korig sokat számít az is, ha néha mesélnek a gyermeknek arról, hogy vannak kedves emberek, akik történetesen mély hangúak, másképp viselkednek és más ruhában járnak mint a nők. Még egy kedves mosolyú fűszeres vagy tejes is jó szolgálatot tesz.
Címkékanya édesanya fiú gyermek leány társadalom
Ezt mindenképpen olvasd el!
Hogyan „ne” menjen randevúra.
Az emberek többsége elhagyja magát, nem sokat törődik önmagával, inkább a munkába éli ki minden …