A téli hónapokban a hideg kinti, és a száraz beltéri levegő váltakozása károsíthatja hajunkat: a hosszú haj ebben az időszakban külön odafigyelést, ápolást igényel. Aki a szabad levegőn sportol, már néhány alkalom után látható a változás: a haj szárazzá válik, de a fejbőr izzadása miatt gyakoribb mosásra van szükség. A szauna jól eshet egy kimerítő edzés után, azonban a haj számára kimondottan káros. A téli hónapokban a korpa is gyakoribb. A korpásodás ugyan egész évben előfordulhat az arra hajlamosaknál, de a gyakori hőmérséklet-, és páratartalom-változás elősegítheti a kialakulását.
A helyes ápolás a megfelelő hajmosásnál kezdődik. A sampont ne dörzsöljük túl erősen a hajba, ne masszírozzuk a fejbőrbe. Az öblítéshez langyos vizet használjunk. A forró víz, és a nyomás serkenti a faggyúmirigyek működését, ennek következtében a haj hamarabb zsírosodik. Fontos, hogy a balzsamokat, és a pakolásokat ne vigyük fel a hajtövekre. A korpa ellen az eukaliptusz-, levendula-, vagy ibolyakivonatot tartalmazó samponok hatásosak.
A hosszú haj ápolásához olyan készítményekre van szükség, melyek táplálják, de nem nehezítik el a hajat. Az argánolaj ideális megoldás: este masszírozzuk a hajunkba, egy éjszakán keresztül hagyjuk hatni, csak reggel mossuk ki. Ha nem szívesen mondunk le a szaunázásról, a megfelelő hajápolásra mindenképpen figyeljük: használjunk hajápoló olajokat, vagy olyan készítményeket, melyek magas hőmérsékleten fejtik ki a hatásukat. A töredezett hajvégeket vágassuk le fodrásszal: a hajápoló termékek csak megelőzni képesek a haj töredezését, helyrehozni nem.