Az ember a normális életkörülmények közepette naponta körülbelül 2-3 liter folyadékot kellene, hogy megigyon, persze ez- főképpen amikor dolgozunk- nem megy mindig könnyen. A folyadék- ami elsősorban csapvíz, ásványvíz, vagy valamilyen gyümölcslé legyen- nagyon fontos az ember vízháztartásának megtartása érdekében. A folyadék szerepet játszik többek között a vérünk hígításában, a bőr rugalmasságának megtartásában, a vese normális működése megőrzése érdekében. A …
Érdekel a cikk folytatása? »Tag Archives: vese
Mi a vesemedence-gyulladás?
A vesemedence-gyulladás gyakrabban a nőknél fordul elő,de a férfiaknak is lehet.Ha vesemedence-gyulladásunk van általában a felfázástól van.Ilyenkor a hólyagunk fertőződik meg (nem fertőző baktériummal). Ezek a kórokozók általában bélből származó baktériumok.A húgycsövön keresztül jutnak el a hólyagba,a hólyagból pedig a húgyvezetéken keresztül a vesemedencébe.Itt pedig egy gennyes gyulladást váltanak ki az ember szervezetében. A betegség deréktáji fájdalommal és magas lázzal …
Érdekel a cikk folytatása? »A túl sok foszfát az élelmiszerekben magas vérnyomáshoz vezethet
Egy nemrég végzett kutatás során állatkísérletek segítségével megállapították, hogy az elfogyasztott élelmiszerek túlságosan magas foszfáttartalma magas vérnyomáshoz, és érelmeszesedéshez vezethet. A következmény akár vesebetegség, vagy keringési zavarok lehetnek. A jelenség kialakulásában egy bizonyos hormon, az FGF23 játszik döntő szerepet. Ha túl magas az FGF23 hormon szintje a szervezetben, a nátrium és kalcium nagyobb mennyiségben rakódik le, és a vérnyomás emelkedik. …
Érdekel a cikk folytatása? »Hogyan védjük a vesénket?
A vesék a szervezetünk méregtelenítéséért felelősek, és ezzel létfontosságú funkciót töltenek be. Ha a családban előfordult vesebetegség, különös figyelmet kell fordítanunk a vesék védelmére. A problémák megelőzéséért egészséges életmóddal sokat sokkal tehetünk. A legfontosabb irányelvek ezzel kapcsolatban: Fontos a megfelelő mennyiségű folyadékfogyasztás, az egészséges táplálkozás. Az alkoholfogyasztást mérsékeljük, vagy egyáltalán ne fogyasszunk alkoholt. Ne dohányozzunk. Tegyünk a túlsúly és a …
Érdekel a cikk folytatása? »Kóma
A kóma görög szó, jelentése “mély álom”. Az orvoslásban a kóma a tudatzavar egyik fajtája, mély öntudatlansággal járó állapot, amely akár napokig, hetekig is fennállhat. Ha az agyműködés valamilyen anyagcserezavar, mérgezés, fertőzés, oxigénhiány, vérzés vagy vérellátási zavar, daganat, sérülés során károsodik, a beteg mély, eszméletlen állapotba kerül, nem ébreszthető. Saját reflexei, érző reflexei nem válthatók ki, az ingerekre nem reagál, …
Érdekel a cikk folytatása? »A vesekő
A vesekövek a vizeletből kicsapódó sókból kialakuló kemény, többnyire mésztartalmú konglomerátumok a vesekelyhekben és a vesemedencékben. A kőképződés előtt gyakori jelenség az úgynevezett vesehomok képződés, illetve ürítés. Ha a vesekő a húgyutakban elakad, a húgyutak izomzata görcsbe jön, és vesekólika alakul ki. A kólika görcsös fájdalom, deréktájtól indul, és a lágyékba sugárzik. A vesekő férfiaknál gyakoribb, mint nőknél. A vesekőképződés …
Érdekel a cikk folytatása? »