A felmérések szerint a közép-európai régióban a lakosság egyharmada érintett az éhségrohamok problémájában. Az éhségroham nem azonos a bulimiás, vagy a binge evészavar során jelentkező kontrollálhatatlan falásrohammal. A kifejezés az étkezések között kialakuló, szénhidrátban gazdag élelmiszerek iránti ellenállhatatlan, erős étvágyat jelenti. A táplálkozástudományi szakértők szerint a probléma gyakrabban érinti a nőket, mint a férfiakat, és akár függőséggé is alakulhat: túlsúly, …
Érdekel a cikk folytatása? »Tag Archives: éhségroham
Így akadályozzuk meg a délutáni éhségrohamokat
Aki a nap folyamán túl keveset eszik, a délutáni, vagy esti éhségroham kialakulását kockáztatja, melynek gyakori következménye a túlevés. A szakértők szerint a grelin nevű hormon felelős a jelenség kialakulásáért. A grelin váltja ki az éhségérzetet, megnövekedett termelődése csillapíthatatlan étvágyat okoz. A szervezetünk több grelint választ ki, ha a nap folyamán elfogyasztott kalóriamennyiség túlságosan alacsony volt. A gyomor-béltraktus érzékeli a …
Érdekel a cikk folytatása? »Éhségrohamok: mit tehetünk ellenük?
Az éhségrohamok súlyproblémában szenvedőket, és vékony testalkatúakat egyaránt érinthetnek. A nők általában a férfiaknál jobban ismerik azokat a pillanatokat, amikor mindent megadnának egy szelet csokoládéért, sós pálcikáért, vagy bármilyen édes, illetve sós finomságért. A stresszes időszakokban, a havi ciklus második felében, az egyoldalú diéta során, vagy a terhesség alatt gyakoribb a hirtelen kialakuló, erős éhségérzet. Ha nem tudunk ellenállni az …
Érdekel a cikk folytatása? »