A papaja Közép-Amerikából származik, a 20-22 celsius-fokos melegben érzi jól magát, különösen, ha kellően párás a levegő. Kesernyés ízű, mégis nagyon édes, zöldessárga gyümölcs.
Ha a magjaitól megszabadítjuk a mangóra emlékeztető ízű gyümölcshús könnyedén kanalazható. Az alakjukra vigyázóknak és fogyókúrázóknak ajánlott, mert magas a C-vitamin tartalma és alacsony a kalória-szintje. Ez a gyümölcs felépítése miatt van, hiszen a papaja 80%-a víz, és csak 8-10%-a cukor. A jól megért papaját csak rövid ideig tárolhatjuk, mivel hamar megromlik, ezért ha már nem szeretnénk fogyasztani belőle, akkor készíthetünk jó kis fiatalító pakolást.
A papaja fehérjebontó enzimei közvetlenül hata a bőrre csökkentik a ráncokat. Nagyszerűen lehet alkalmazni a hámsejtek eltávolítására is, úgy, hogyha vékonyan meghámozzuk a papaját és a bőrét a gyümölcsös oldalával lefelé az arcunkra simítjuk, majd hagyjuk hatni 20 percig. Ezután pedig langyos vízzel lemossuk, ha ilyen papaja-pakolást alkalmazunk kúra-szerűen 4-5 hétig, akkor kisimítja a bőrt.
Vagy elkészíthetjük ezt a pakolást papaja húspépből is – így ha nem esszük meg a húsát, akkor azt is felhasználhatjuk. Ugyanígy hatni hagyjuk 20 percig az arcon, megszárad, majd langyos vízzel lemossuk. Ez a pakolás nem csak hogy simává varázsolja a bőrt, de zsíros bőrre is kiválóan alkalmazható, mivel mattá varázsolja a bőrt.
A papaja tehát valóban fiatalítja a bőrt, s otthon is tudunk gondoskodni az arcunk, bőrünk szépségéről, de: azt viszont jó leszögeznünk, hogyha problémás bőrünk van, akkor a legjobb megoldás egy jó szakember kiválasztása, hiszen ezek a pakolások csak kisebb bőrhibákhoz nyújtanak segítséget. A kozmetikus viszont hosszú távon a komoly problémákat is orvosolni tudja.