A műköröm hasznos találmány: a manikűrösök annak is kecses kezeket, hosszú körmöket tudnak kialakítani, akinek a töredezőbb, sérülékenyebb körme miatt más módon nem lehetne. Mit vegyünk figyelembe, ha műkörmöket szeretnénk, és hogyan válasszunk típust, formát?
A műköröm felhelyezése előtt mindenképpen vegyük figyelembe a kezünk formáját, és körmünk eredeti alakját. Akár a manikűrösünk is segíthet a megfelelő választásban. Alapszabály, hogy a hosszú, vékony ujjakhoz nem illik a túlságosan hosszú, hegyes köröm: kérjünk inkább szolidabb, szögletes formát. A tömzsi, rövidebb ujjakhoz, és a széles körmökhöz a kerek, vagy mandula alakú műköröm áll jobban.
Nemcsak a műköröm formáját, hanem anyagát is megválaszthatjuk. Az úgynevezett műanyag tippet légmentesen rakják fel, majd reszeléssel alakítják az eredeti körömhöz. A porcelán, és a zselés műköröm felhelyezése előtt az eredeti körmök lecsiszolására van szükség. A legnépszerűbb a zselés változat. Ez bármikor újratölthető, így tartósabb választás: akár öt hétig is viselhetjük.
A műköröm amellett, hogy esztétikai szempontból előnyös, a körömrágásról, illetve a köröm melletti bőr harapdálásáról, tépkedéséről is segíthet leszokni. Az előnyei mellett azonban hátrányai is vannak: allergiásak lehetünk az összetevőire, nem megfelelő felhelyezés esetén gomba alakulhat ki alatta, vagy akár el is penészedhet a köröm. Fontos tehát, hogy ügyeljünk a minőségre: körültekintően válasszuk ki műkörmösünket, a profi munka hosszú távon kifizetődőbb, mint az, ha egyszer spórolunk a műköröm felhelyezésén.