Akik jártak már Párizsban, azok személyesem is láthatták az Eiffel tornyot. Akik nem voltak ilyen szerencsések, azok is hallottak róla, vagy képeken látták,hiszen a világ minden részén híre van.
Gustave Eiffel nevéhez elsősorban a párizsi Eiffel torony tervezése és kivitelezése kötődik. A torony, építése során nagyon megosztotta az emberek véleményét. Két féle fogadtatása volt, a két véglet. Vagy rajongtak érte, vagy ellenezték. A rajongók „Öreg Hölgyként” említik, míg az ellenzők a „csúfságként”.
Gustave Eiffel megszállottként dolgozott a torony építésén a nap 24 órájában, hiszen 26 hónap volt a határidő a megépítésére. A torony 12 ezer összecsavarozott acéldarabból áll és 300 méter magas.
Az 1889-es világkiállításra készült, május 15.-én nyitották meg és közel két millióan látogatták meg az építmény csodát. A torony átadása után Eiffel megkapta a legnagyobb francia kitüntetést, a Becsületrend lovagja címet.
Eiffelnek és tornyának magyar kötődése is van, hiszen a torony liftjeit az 1900-as évek elején kicserélték, az új liftek tervezője Korda Dezső magyar származású mérnök volt. Eiffel nevéhez fűződik többek között a Nyugati pályaudvar, az egyik szegedi híd szerkezetének megtervezése, valamint részt vett a Margit híd tervezésében is.
A sors iróniája, hogy a ma már Párizs jelképévé vált tornyot Eiffel először Barcelonának ajánlotta fel, de az akkori polgármester, ezt megvalósíthatatlannak találta.
Az évszázadok során a torony sok viszontagságot megélt, például a II. Világháborúban a németek fegyvereket akartak önteni belőle.