A kamaszok különböző mértékben befolyásolhatók. Azok, akik jobban vágynak az elfogadásra és az elismerésre, könnyebben követnek másokat. A véleményüket és az egyéniségüket is feladják, csak hogy ne lógjanak ki a sorból. Akár az iskolai eredményeik is romolhatnak, ha a barátaik gyengébben teljesítenek, és többek között ezért nem „menő” a baráti társaságukban jó tanulónak lenni. Erősen befolyásolhatók azok a kamaszok is, akik nem elég függetlenek, általában másokat követnek: nekik általában alacsony az önértékelésük, ritkán nyilvánítanak véleményt, és az egyéniségük még kialakulatlan.
Mit tehetünk, ha a kamasz gyerek nem olyan társaival barátkozik, akiknek a viselkedése és az értéktrendje nem felel meg nekünk? Ne áltassuk magunkat: nem érdemes megtiltanunk, hogy a gyerek számunkra nem, vagy kevésbé rokonszenves társaival barátkozzon, hiszen az iskolában úgy is találkozni fog velük.
Elmondhatjuk, persze nagyon tapintatosan, mi nem tetszik a barátai viselkedésében, de ne becsméreljük őket.
Van , amire felesleges az energiánkat fecsérelni: az öltözködés és a zenei ízlés például tipikusan ilyen témák. Egyik napról a másikra változhatnak, tehát nincs igazán jelentőségük.
A kamaszok rendszerint nagyon érzékenyek arra, ha a barátaikat kritizálják.
Ha a gyerek minden igyekezetünk ellenére kitart egy barátja mellett, aki számunkra elfogadhatatlannak tűnik, akkor sem tilthatjuk meg neki, hogy találkozzon vele, de bármit is mondunk, legyünk nagyon tapintatosak és nyugodtak. Az indulatosság, az erőszakosság –indulatosságot, és erőszakosságot szül.
Soha ne kényszerítsük, hogy közöttünk és a barátai között válasszon.
Címkékkamaszkor kamaszkori_átalakulás kamaszkori_lázadás kamaszkori_viselkedészavarok tinédzser
Ezt mindenképpen olvasd el!
Papírtakarékosság a gyakorlatban
Manapság szinte minden háztartásban nő a papírfelhasználás, ami természetesen növekvő költségeket okoz a fogyasztók oldalán, …