A kávé az arab kultúra segítségével terjedt el az egész világon. Fogyasztása nem tekint vissza túl hosszú időre, mint például a teafogyasztásé, a legkorábbi források a rendszeres fogyasztására úgy 500-600 évvel ezelőttről származnak.
Az első élvezői szerzetesek voltak, akik kifejezetten a coffein serkentő hatása miatt itták. Ez a cél a mai napig megmaradt, nagyon sokan indítják a reggelüket kávéval azért, hogy könnyebben ébredjenek. Mostanában persze a kávéba már különböző egyéb alkotóelemek is kerülnek, mint például tej és cukor, hogy csak a legjellemzőbbeket említsük. A cukor természetesen még inkább hozzájárul a hirtelen, élénkítő hatás előidézéséhez, ugyanakkor nem biztos, hogy ez feltétlenül jó. A modern kutatások szerint a kávé hatékonyan befolyásolja a vérnyomást, ha a nap során kis kortyokban elosztva fogyasztjuk, akkor stabilizálja, sőt csökkentheti a túl magas vérnyomást. A hirtelen, egy húzásra elfogyasztott nagyobb adag, különösen, ha az nagyon erős, persze inkább hirtelen felnyomja a vérnyomást, ami már nem kívánatos hatás.
A szervezetre gyakorolt hatása mellett megemlíthetjük a közösségformáló erőt is, amelyre az utóbbi 200-300 évben megnyitott sok kávéház is alapozott. A mai napig egy éttermi, cukrászdai, vagy akár otthoni ünnepi étkezés, de sokszor egy egyszerű, hétköznapi, családi főétkezés befejezéséhez is hozzátartozik a közösségi kávéfogyasztás. Egy jó kávé mellett az emberek szívesen beszélgetnek, és sokak szerint az étkezés után jelentkező álmosságot is segít csökkenteni, amelyben a coffein mellett a beszélgetésnek is szerepe van.
Címkékcoffein ital kávé közösség
Ezt mindenképpen olvasd el!
Hogyan készítsünk finom hűsítő italt?
Tavasszal amikor számos fa illetve növény virágba borul sok lehetőség nyílik számunkra, hogy kihasználjuk a …