A mai világban ez ember alig hinné, hogy a telefonálásnak is vannak udvariassági szabályai, mind a hívó, mind a hívott fél részéről. Főleg, ha hivatalos ügyben történik. Indíthatunk hívást tájékozódás, tájékoztatás, kapcsolatépítés, szolgáltatás igénybevétele miatt is. Ha mi kezdeményezzük a hívást, köszönéssel és bemutatkozással kezdjünk. Céges hívás esetén a cég nevét és az ottani beosztásunkat is mondjuk meg, és mondjuk meg kit keresünk. A hívott fél is köszönni fog, be fog mutatkozni, és kapcsolja a keresett személyt. Hívás kezdeményezésekor nem árt megérdeklődni, hogy alkalmas időpontban hívunk-e, milyen célból telefonálunk. Üzleti hívás esetén hivatalos hangnemet üssünk meg, ne legyünk túl bizalmaskodók, ne használjunk szleng szavakat. Ha közben megszakadna a vonal, és mi indítottuk a hívást kezdetben is, akkor szakadás után hívjuk újra a másik felet, ne neki kelljen keresni minket.
Mit tegyen a hívott fél? Pár csörgés után vegye fel a telefont, mutatkozzon be, köszönjön és rövid, tömör beszélgetés során derítse ki a hívás okát, célját és segítsen teljesíteni azt.
Milyen megkötések, udvariassági szabályok vonatkoznak a magánhívásokra? Például, hogy magánlakásra reggel 9 és este 9 között illik telefonálni, előbb és később nem. Más a helyzet hétvégén és pihenő napokon, akkor hagyjuk mindenkit pihenni, aludni, ebédelni, sziesztázni, ezért reggel 10 előtt és 12:00-16:00-ig ne telefonáljunk. Mások telefonbeszélgetését ne hallgassuk ki. Vendégségben ne telefonáljunk, hacsak nem a vendég érdekében történik. Vendéglátóként, ha hívást kapunk, udvariasan mondjuk azt, hogy az időpont nem alkalmas, mert épp vendégünk van.
Címkékcéges fogadás hívás magán telefonálás üzleti
Ezt mindenképpen olvasd el!
Lenovo A7-40
A Lenovo A7-40 táblagép ugye egy Lenovo modell. A Lenovo nagyon jó márkának számít, főleg …