Bátran leszögezhetjük hogy még a legkevésbé babonásak is hisznek a négylevelű lóhere szerencsehozó erejében.
Ha másért nem azért, mert megtalálni is szerencse a többi között.
De hogy miért is tulajdonítanak neki varázserőt?
Onnan érdemes kiindulnunk, hogy a négylevelű lóhere kereszt alakot formáz, és a kereszt bajelhárító szerencsehozó jelképpel bírt évszázadokkal ezelőtt is.
Szerencsehozó jelképként a kereszténység megjelenése csak erősítette, hiszen a vallásban nagy jelentőséggel bír a kereszt.
Másik ok talán az hogy megtalálása is szerencsét jelent mert ritkaság számba megy, bár kitartó keresgélés mellett nagy valószínűséggel rábukkanunk pár levélre.
A kitartás az élet egyéb területére is vonatkozik, tehát ha épp olyan kitartással és szorgalommal végezzük a dolgunkat mint a lóhere keresgélését, előbb-utóbb meghozza az eredményt, a sikert.
Éppen ezért a babona azt tartja hogy akkor hoz igazi szerencsét, ha véletlenül bukkanunk rá.
Szerencsehozó tulajdonságában való hit a druida papokig vezethető vissza akik amulettként hordtak lóhere formájú medálokat.
Később a lóhere az írek védőszentjénél, Szent Patriknál is felbukkan.
A négylevelű lóhere leveleinek neve is van. Mivel eredetileg a Hit, a Remény és Szeretet jelképei, a negyedik lóhere levélke pedig a Szerencsét ábrázolja.
Összességében minden 10 000 db háromlevelű lóherére jut egy db négylevelű.
Megjelenése és fejlődése szempontjából eltérőek a vélemények, van olyan aki genetikai mutációnak tartja, van aki a talaj, vagy a tápanyag ellátásban tartja a titok nyitját és van aki a környezeti hatások következményeként könyvelik el.
Ha a szorgalom és a kitartás az élet egyéb területin is úgy mutatkozik meg mint ahogy a négylevelű lóhere keresgélésben, akkor a siker nem maradhat el.
Címkékgenetikai mutáció kereszt alak négylevelű lóhere tápanyagellátás
Ezt mindenképpen olvasd el!
Egy növény, mely Izlandon él
Az izlandi zuzmók, nevükben is benne van, hogy Izlandon élnek, fejlődnek, mert ez az egyik …