Vannak rövid távú hasmenések, amelyek a stresszel, pszichés állapottal köthetők össze vagy egy nagyobb gyomor terheléssel.
Három napig, ha nem sikerül megoldani a hasmenést, akkor orvoshoz kell fordulni, mivel az első három nap a kritikus időszak.
Kisgyerekek esetében azonnal orvoshoz kell fordulni, amint észrevesszük a hasmenést, akármilyen kis mértékben akkor is. Mivel a gyerekek a kis szervezetük miatt sokkal hamarabb kitudnak száradni, amely nagyon veszélyes, így itassuk gyermekünket gyakran a tünetek észlelése után, valamint vigyük orvoshoz.
Krónikusnak az a hasmenés számít, ami két hét után is fent áll. Több fajtája is van. A hasmenés típusát székletvizsgálattal lehet megállapítani.
A hasmenés esetében változtatni kell az étrenden, valamint nagyon sok folyadékot kell fogyasztani, hogy a kiszáradás veszélyét elhárítsuk.
A hasmenést okozhatják különböző betegségek, fertőzések.
Milyen okai lehetnek a hasmenésnek?
Antibiotikumok szedése, lehet májprobléma miatt, valamint baktériumok miatt is.
Hogyan lehet kezelni a betegséget?
Étkezés változtatással, diétával, teákkal, homeopátiás kezeléssel, gyógyszeres kezeléssel. A hasmenés felismerésekor azonnali diétába kell kezdeni és sok folyadék bevitelbe kell kezdeni.
Ha nagyon erős hasmenése van valakinek, akkor a leggyorsabb beavatkozás, hogy lósóska magból kell készíteni teát, amely nagyon gyorsan megfogja a székletet.
A gyógyulásban segítenek a gyulladáscsökkentő teák, mint például a kamilla tea fogyasztása.
Ezt a betegséget elhanyagolni nem szabad.