Szinte minden ember tapasztalta már a korpásodást a fejbőrén. Igen ez is egy betegség, sokan nem is gondolnák, de az. Nagyon kellemetlen tud lenni, hiszen viszket tőle a fejbőr és a vakarás közben fellazul és hullani kezd a ruhánkra, illetve a hajunkban is látszani kezd.
A korpásodás tünetei:
száraz korpásodás: a fejbőr nem zsíros, így a korpa nem tapad a hajhoz, ilyenkor a haj nehezen fésülhető, töredezik, fénytelen.
Zsíros korpásodás: túlzott faggyútermelés van és így a korpa ráragad a hajra, mivel a haj zsíros és így nehezen eltávolítható lesz.
Hogyan kell kezelni a korpásodást?
A korpásodást végleg megszüntetni nem lehet, mert a korpásodás hátterében genetikai tényezők is állnak, habár a gombák szaporodását gátolhatjuk, de véglegesen nem lehet őket kiirtani, mert ezek a gombák a normál hajas fejbőr állandó szereplői.
Száraz korpásodáskor fontos, hogy két hajmosás között legalább 3 nap teljen el, mert a bőr természetes védelmét a samponnal gyengítjük, és 48 óra alatt áll helyre az eredeti állapotára.
Zsíros korpásodás esetében jó hatású a szalicilsavat és kénet tartalmazó olajok éjszakára történő használata (bemasszírozása és sapkával vagy kendővel történő befedése), majd reggel kénes samponnal történő hajmosás.
A korpásodás megelőzésére számtalan korpásodás elleni sampont találunk a szupermarketek polcain, ha tudod, hogy hajlamos vagy a korpásodásra akkor használj ilyen samponokat, illetve ha már korpás a hajad, akkor is használd ezeket a termékeket, ezek segítenek legyőzni a korpásodást.