Az úgynevezett bizsunak is különféle fokozatai vannak. Közkeletű vélekedés, hogy a műanyag ékszerek nem tartoznak a jó minőségűek közé, viszont az elegáns megjelenés nemcsak arany vagy ezüst ékszerekkel biztosítható. Gondoljunk csak például a Zsolnay gyárnak a festett kerámia nyakékeire. A titok az anyagok helyes megválasztásában rejlik. Ugyanúgy elérhetünk klasszikus, régies (akár ókori) hatást, mint ahogy modern, friss divat szerinti stílust.
Népszerűek például az üveg és a porcelán ékszerek, utóbbiból már jegygyűrűket is lehet kapni, például a most nagyon divatos kalocsai díszítéssel. Gyöngy és tollak felhasználásával nyárias, strandolós szettet díszíthetünk. Érdemes arra gondolni, hogy Közép-Amerikában a középkori indián kultúrákban mekkora megbecsülésnek örvendtek a színes madártollakból mozaikot készítő művészek.
Ha fémet szeretnénk hordani, keressük a bronz vagy vas (acélöntvény) darabokat. Egy lelkes, hozzáértő ötvös mester akár egyedi ékszereket is készíthet belőlük a számunkra. A réz, mind a sárga, mind a vörös szintén nagyon szép, de számolni kell vele, hogy akár már pár óra viselés után megfogja a bőrt, jellemzően a gyűrű alatti bőrfelület színeződik el zölden. Ezt egyébként nem nehéz kordában tartani: viselés közben általában nem látszik ki, utána pedig egy szivaccsal, kis dörzsöléssel is eltávolítható.
Népiesebb, hagyományőrzősebb hatás érhető el a bőr ékszerekkel, sőt: hozzáértő mesterek készítenek például lószőrből is nagyon szép díszeket. Aki maga próbálkozna meg ékszerkészítéssel, annak érdemes a hobbiboltokban néhány marék színes gyapjút vásárolnia, amiből egy délután alatt, kellemes szórakozással tud például gyöngynyakláncot nemezelni.
Címkékalternatív anyagok bizsu melyikre
Ezt mindenképpen olvasd el!
Szemöldök ápolás profi módon.
Ha apró hányok, vagy hiányosságok vannak a szemöldökben, akkor érdemes a szemöldökceruzát használ, viszont ha …