Sajnos előfordul, hogy valamelyik udvarunkban lévő fánk elpusztul. Ezeket a fákat gyökerestől kiemelni időnként a hely hiánya miatt lehetetlen. Az is nagy probléma, ha a ház alá nőtt a fa gyökere, amelynek eltávolítása nehezen megoldható, s emiatt inkább ott hagyjuk.
Ilyenkor a legjobb, ha a fát nem a talaj mentén vágjuk ki, hanem a kert díszítésére használható részeit meghagyjuk. Ha nem volt szép a koronája, akkor csak a törzsét hagyjuk meg. Ha egyediek az ágai, akkor természetesen azt mindenképpen érdemes meghagyni.
Viszont mielőtt hozzákezdünk a fa második életének megindításához, győződjünk meg róla, hogy élettelen. A természet rendkívüli reprodukciókra képes, s sokszor a kiszáradtnak tűnő fa is új ágakat hoz néhány év után.
Ha megoldható, akkor eltávolítjuk a fa kérgét, s utána lelakkozzuk. Az ágaira akaszthatunk madáretetőt is, s hideg téli napokon kis vendégeink minden látogatása jobb kedvre derít bennünket.
A fa tövéhez ültethetünk futónövényt is. Ilyen a borostyán. Pár év alatt teljesen benövi a kiszáradt fát, s nagyon jól mutat rajta. Ha szerencsénk van, akkor új lakónk is lesz egy madár személyében.
Ha a fának csak a törzsét tudtuk meghagyni, akkor a törzsbe felülről vájhatunk egy akkora lyukat, hogy beleférjen egy cserép, s ide nyáron futó növényt ültethetünk.
Ha a fának több vastag ága is volt, akkor az ágak végét díszíthetjük cserepes növénnyel. Akár kombinálhatjuk is úgy, hogy a tövéhez futónövényt ültetünk, az ágak végére pedig cserepes növényt teszünk. Nagyon látványos.
Feldíszíthetjük kiszáradt fánkat úgyis, hogy régi korsókkal, kerti szerszámokkal díszítjük.
Címkékcserepes növény díszítés élet fa fakivágás kiszáradt lakkozás madáretető második újra hasznosítása
Ezt mindenképpen olvasd el!
Hogyan ültessünk paradicsom palántát?
Lucullus, konzerv, savmentes, koktél és még sorolhatnánk a számtalan ízű és formájú paradicsomokat, ami a …