Terhesség alatt a nő szervezete nagy változásokon megy át. Amellett, hogy nagyobb a vitaminfelhasználás, szükség van olyan plusz vitaminokra, amelyek hozzájárulnak, hogy a gyermek egészségesen fejlődjön. A B1 vitamin segít az anyukának is, például a hangulatingadozások leküzdésében, és fontos szerepe van a nyúlajak, farkastorok kialakulásának megelőzésében is. Ilyen vitamin található a teljes kiőrlésű rozslisztben, kukoricában, az élesztőben, az olajos magvakban, húsokban és a májban.
A B3 vitamin fokozza a véráramlást, ezért a méhlepény egészséges keringésének fenntartásában van fontos szerepe. A tápanyagok lebontásában, illetve bizonyos hormonok előállításában játszik fontos szerepet. A terhesség első szakaszában jellemző a hányás és a reggeli émelygés. Erre lehet megoldás a B6 vitamin. Sok várandós küzd vérszegénységgel, ilyenkor nem csak a vasat kell pótolni, hanem a B12-t és a folsavat is. Emellett a B12 vitamin a vérképzéshez és az idegrendszer fejlődéséhez is szükséges. Ezt a vitamint a vegetáriánus étrend kedvelőknél mindenképpen pótolni kell, hiszen az állati eredetű ételekben fordul elő.
A jód, vízben oldódó anyag, és a terhesség alatt a vese működése is változik, így a jód kiürülésének mennyisége és sebessége is fokozódik. A jódpótlásra tehát törekedni kell már a terhesség tervezett időszakában is. A jódhiány igen súlyos, elsősorban idegrendszeri, mentális rendellenességeket okozhat a magzatban, és az anya pajzsmirigy működéséhez is fontos, mely az anyagcserét szabályozza.
Magyarországon számolni kell jódhiánnyal, hiszen nagyon gyakori. Amikor terhességi vitamint választunk, mindig nézzük meg a készítmény jódtartalmát is.