A víz a hétköznapjaink részévé vált, a lét feltétel a fogyasztása. A víznek több fajtája ismert, mint például a csap, ásvány forrás víz és stb.
Vízmérgezéssel akkor találkozhatunk a szervezetben, ha valaki olyan sok vizet iszik, hogy a szervezetében lévő tápanyagok olyan nagy mértékben felhígulnak, hogy már nem tudják ellátni az alapvető feladatukat a testben.
A test nátriumháztartása felborul a nagy mértékű víz ivása miatt. Ez gyakran előfordul a sportolás utána a nagy folyadék pótlás miatt. A vízmérgezéskor a nátriumszint leesik.
Mik a tünetei a vízmérgezésnek?
Szédülés, hányás, fejfájás, zavarodottság, kimerültség, letargia, érzékenység, étvágytalanság, izomgyengeség, kóma, eszméletvesztés.
Esélyesebbek a betegségre:
időskor, a betegség gyakoribb a nőknél, mint a férfiaknál, alacsony nátriumtartalmú diéta, intenzív testedzés, azoknál a klíma, akik nem szoktak hozzá a nagyon meleg időjáráshoz, így folyamatosan izzadnak, mellyel nátriumot veszítenek, azok a betegségek, amelyek befolyásolják a vízháztartását a szervezetnek.
Hogyan kell kezelni a betegséget?
Ha betegség vagy gyógyszer okozta vízmérgezése van, az orvos a folyadékbevitel csökkentését fogja javasolni, mivel így a vér nátriumszintje emelkedni fog, amire ebben az esetben szükség van.
Hogyan előzheti meg a vízmérgezés kialakulását?
Edzés közben sportitalt igyon inkább, mint vizet!
Edzés közben csak annyi vizet szabad inni, amennyit elveszít az izzadással.
Tilos óránként nyolc deciliter folyadéknál többet inni edzés közben!
A víz létfontosságú a szervezet egészségesen tartásához, ezért figyelj arra, hogy meglegyen a szükséges napi folyadékbevitel, de túlzásba ne vidd!!!