Nemcsak a rendszeres edzés, hanem a megfelelő táplálkozás is hozzájárul az állóképesség, és a sportteljesítmény növekedéséhez. Általános érvényű, hogy a szénhidrátraktárakat a lehető legjobban fel kell töltenünk edzés előtt, azonban a nehéz, laktató, a gyomrot megterhelő ételek kerülendők. Ideális, ha az utolsó szénhidrátgazdag étkezést legkésőbb két órával a tréning előtt fogyasztjuk.
Aki reggelente futni jár, ideális választás számára a teljes kiőrlésű müzli gyümölcsökkel és sovány tejjel, vagy a teljes kiőrlésű kenyér mézzel, vagy sovány sajttal és zöldségekkel. A délutáni edzéshez a szénhidrátraktárakat feltölthetjük például tésztával, rizzsel, vagy burgonyával.
Abban az esetben, ha a zsírégetés a sport célja, a szénhidrátszegény étrend javasolt: ebben az esetben ugyanis valószínűbb, hogy a szervezetünk a zsírraktárokból nyeri a mozgáshoz szükséges energiát, mivel nem áll elegendő szénhidrát a rendelkezésére. Magas intenzitású edzés esetén azonban előfordulhat, hogy szénhidrátok hiányában hamar kimerülünk, erőtlenné válunk. Egy reggeli, ami túróból, magvakból, olajos magvakból, és esetleg gyümölcsökből áll, szénhidrátban szegény, mégis energiát ad. Ebédre megfelelő választás például egy vegyes saláta tonhallal, vagy csirkemellel, és egy könnyebb öntettel.
Az étkezés mellett az elegendő folyadékbevitel is fontos. Naponta körülbelül 1,5-2 liter elfogyasztása ajánlott, lehetőleg szénsavmentes ásványvíz, hígított gyümölcslé, vagy cukrozatlan teák formájában. Az edzés alatti fokozott izzadás növeli a folyadékszükségletet. Ahhoz, hogy egyensúlyban tartsuk a szervezet folyadékháztartását, a nap folyamán egyenletesen osszuk el a folyadékbevitelt.