Kígyógyökér csomós gyökerét megfőzték vízben és ezt itták torokfájás, ízületi gyulladás és fáradtság ellen. Nevét azért kapta, mert fogyasztották kígyó marásakor, de elsősorban szülés után adták az indián nőknek.
A 19. században is nagyon népszerű volt az úgynevezett Pinkham-féle keverék nőgyógyászati panaszok kezelésére. A termék nagy mennyiségben tartalmazott alkoholt, ám e kor tisztességes asszonyai nem ittak alkoholt, ezt a szert sokan fogyasztották. (A ma is kapható megújított termék már nem tartalmaz alkoholt, de az eredeti hatását biztosító kígyógyökeret sem.)
Bár Kínában nem terem kígyógyökér mégis sok mindenre ajánlják a kínai orvosok. Úgy, mint hasmenés, fejfájás, fogínyvérzés, kanyaró. Menstruációs, panaszokra, szülés utánra a homeopaták kis mennyiségben kígyófőzetet fogyasztását javasolják.
Több tanulmány igazolta már, hogy a növény korai használóinak igaza volt. A kígyógyökér ösztrogénhatású, így a női nemi hormonhoz hasonlóan viselkedik, s ez a hatás igazolja a menstruációs zavarokra való használatát. Az ösztrogén a fogamzásgátlók egyik legfontosabb eleme, ezért azok a nők, akik nem szedhetnek fogamzásgátló tablettát, ezt a növényt ne is próbálják ki! A klimaxos időkben is körültekintéssel ajánlható a mellékhatások miatt, ezért orvosunkkal megbeszélve alkalmazzuk.
Potenciálisan veszélyes növény, ezért nagy körültekintéssel kell használni.
A növény túladagolása hányingert, hasmenést, fejfájást, és akár szívkárosodást okozhat. Némelyik hatás már kisebb mennyiség alkalmazása után is előfordulhat. Tudassuk orvosunkkal, ha a mellékhatások bármelyikét érezzük.
Jó napot kivánok,
Magyarországon hol lehetne beszerezni a kígyógyokeret?
Válaszukat elore is koszonom!