A várandós nők gyakran felteszik a kérdést: mit ehetek a terhesség ideje alatt? Mire kell odafigyelnem?
A legfontosabb a várandósság ideje alatt is a kiegyensúlyozott, változatos táplálkozás, ami biztosítja a magzat egészséges fejlődését. A közismert mondás, miszerint a terhes nőnek két ember helyett kell ennie, nem állja meg a helyét. A terhesség hónapjaiban az energiaszükséglet csak a tizenhatodik héttől növekszik, és akkor is mindössze kétszázötven kalóriával. A kalóriabevitel növelése helyett elsősorban a különféle fontos mikro-, és makrotápanyagok bevitelére ajánlott odafigyelni: például a folsav-, és a vasszükséglet megduplázódik.
A vasbevitelt biztosíthatjuk azzal, ha heti két-három alkalommal fogyasztunk húst. Fontos, hogy megfelelően átsütött, zsírszegény húsételek szerepeljenek étrendünkben. A hüvelyesek, mint a csicseriborsó, szója, vagy kidney-bab a húsokhoz hasonlóan értékes fehérjéket tartalmaznak. Mivel emésztésük megterhelő, a hüvelyesek legfeljebb heti egyszer szerepeljenek az étlapon. A vegyes táplálkozáshoz a halak is hozzátartoznak: hetente kétszer fogyasszunk lazacot, heringet, makrélát, vagy tőkehalat. A tengeri halak omega-3 zsírsavakban gazdagok, és értékes jódot tartalmaznak. Fogyasszunk naponta legalább 5 adag zöldséget, és gyümölcsöt. Folsavban gazdag például a narancs, eper, paradicsom, káposztafélék, burgonya. Aki a teljes kiőrlésű gabonákat, müzlit nehezen emészti, néhány órára joghurtba, vagy tejbe áztathatja a pelyheket, amik így problémamentesen emészthetővé válnak.
A folyadékbevitelre is ügyelni kell: igyunk legalább 2 litert naponta, lehetőleg szénsavmentes ásványvíz, vagy cukrozatlan tea formájában.