A lánykérés után a férfiak valószínűleg nagy megkönnyebbüléssel gondolnak arra, hogy legközelebb már csak az esküvőn lesz dolguk, a szervezés túlnyomó része a menyasszonyra szokott hárulni – alighanem a legtöbben ki sem adnák a kezükből. Ennek ellenére ne hagyjuk ki a leendő férjet, kérjük ki a véleményét, de ne tolakodóan. El kell fogadni, ha nem tudja felizgatni a székszoknya színe és egyéb, mellékesnek ítélt dolgok. Olyan fontos döntésben semmiképp se válasszunk egyedül, mint a gyűrűk, hiszen a leendő férj is egész életében együtt kell, hogy éljen vele. Másrészt pedig ne essünk neki a szervezésnek a lánykérés másnapján, hagyjunk egy kis időt a hozzászokáshoz. Finoman célozgatva kérdezzük meg a vőlegényt, hogy ő mikorra örülne az eseménynek.
A későbbi szervezés leginkább attól függ, hogy milyen dátumot képzeltünk el. Ha a főszezonhoz ragaszkodunk, ami a legverőfényesebb nyár, akkor fel kell készülni, hogy érdemes akár már 6-10 hónappal előre lefoglalni a kinézett helyet, téli időpont esetén viszont ráérünk, ebben az időszakban alig van foglalás, emiatt sokszor még kedvezményeket is adnak az éttermek és más helyszínek.
Ötletnek és kedvcsinálónak érdemes kilátogatni a januárban aktuális esküvőkiállítások valamelyikére, habár azért mindent onnan sem kell hasznosítani, túlzásba ne essünk. Ha bérelt ruhát szeretnénk, akkor viszont már akár ezen az alkalmon lefoglalhatjuk a megfelelő darabot, ezzel sok utánajárást spórolhatunk meg.
Ha valamilyen kiegészítőt, vagy akár az egész ruhát ebay-en vagy etsy-n keresztül rendeljük, akkor feltétlen vegyük figyelembe a szállítási határidőket. Inkább legyünk többszörösen túlbiztosítva, minthogy a legfontosabb dolgok késsenek el.
Címkékesküvő esküvőszervezés időbeosztás
Ezt mindenképpen olvasd el!
Esküvő avagy az utolsó nap gondolatai
Legtöbben bíznak benne, hogy szerelembe esés és az igazi megtalálása után jön majd egy nap, …