A kézfej bőre rendkívül könnyen kiszárad. A mosogató-, és tisztítószerek, kézmosószerek eltávolítják a bőr természetes védőrétegét, kiszárítják a kézfejet. A zsíroldó hatású készítmények például nemcsak a tányérokról, hanem a bőrről is leoldják a zsírt. A mosogatáshoz tehát szerencsésebb, ha gumikesztyűt használunk. Ha azonban már kiszáradt a bőr, a bolti kézkrémek helyett különböző házi praktikákkal is visszaadhatjuk a természetes védőrétegét, nedvességtartalmát.
A zabpehely nemcsak a müzlinkben állja meg a helyét: a száraz kezek bőrét táplálja a zabpehely-pakolás. Forrázzunk le négy-öt evőkanál zabpelyhet, hagyjuk kihűlni, majd tegyük a kezünket legalább öt percre a keverékbe. A citrom, és az uborka szinte minden háztartásban megtalálható, hatásos ápolószer: reszelt héjukat alaposan a bőrbe dörzsölve pakolásként használhatjuk. Ha krumplit főzünk, ne öntsük ki rögtön a levét. Ha ebben mostunk kezet, puhítja, rugalmasabbá teszi a bőrt. A friss paradicsomléhez egy kevés glicerint és citromlevet adva tápláló, ápoló pakolást kapunk.
A kézfejen megjelenő pigmentfoltokat ananászlével halványíthatjuk.
Kézfejünk bőrét hetente egyszer kényeztethetjük olíva-, vagy mandulaolajjal. Melegítsük fel az olajat (hatásosabb, ha egy csipet sót is adunk hozzá), majd mártsuk bele a kezeinket. Az értékes olajok selymessé teszik a bőrt, ráadásul a körmöket is erősítik, fényesítik. A sima étolaj, cukorral elkeverve szintén gyógyír lehet a száraz, repedezett bőrű kézfejre. A dohányzás miatti elszíneződést megszünteti egy kis citromlé, és porcukor keveréke.
A kézfej állandó szárazsága, kirepedezése ekcémához vezethet. Fontos, hogy ne hagyjuk, hogy idáig fajuljon a probléma.