A legrettegettebb betegségek, mint például a rák, illetve a cukorbetegség, reuma és az Alzheimer-kór, egyaránt a szervezetben kialakuló gyulladások miatt jönnek létre. Azok a testünkbe jutó vírusok és baktériumok, melyek fájdalomhoz, duzzanatokhoz, és bőrpír kialakulásához vezetnek, hosszabb távon is igénybe veszik immunrendszerünket, és súlyosabb megbetegedéseket idézhetnek elő.
Köztudott, hogy a megfelelő táplálkozás hozzájárul ahhoz, hogy szervezetünk képes legyen legyőzni a betolakodókat. A gyümölcsök, és zöldségek rendelkeznek a legerősebb gyulladásgátló tulajdonságokkal.
A pozitív hatás kiváltásában fontos szerepe van a flavonoidoknak, melyek nagy mennyiségben megtalálhatóak például a cseresznyében, szederben vagy papayában, illetve a zöldségek közül a spenótban. Egyes fűszereknek is gyulladásgátló funkciót tulajdonítanak: például a fokhagyma, illetve a kínai orvoslásban gyakran felhasznált gyömbér számos, egészségre gyakorolt kedvező hatását ismerjük.
Fontos hozzátennünk: a zöldség-, és gyümölcsfogyasztás mellett még számos egyéb faktor határozza meg testünk egészségi állapotát. Az egészséges életmódhoz tartozik a rendszeres testmozgás (lehetőség szerint a friss levegőn), az elegendő alvás, és -amennyiben megtehetjük – a stresszes életmód kerülése. Aki lemond az iparilag előállított készételekről, különböző tartósítószereket, aromákat, mesterséges anyagokat tartalmazó termékekről, máris sokat tett egészségéért, és azért, hogy elkerülje a szervezetében kialakuló gyulladásokat.
Címkékéletmód gyulladáscsökkentő gyümölcs táplálkozás zöldség
Ezt mindenképpen olvasd el!
Az optimizmus pozitív hatással van a koleszterinszintre
Egy koleszterinnel kapcsolatos tanulmány során a kutatók meglepő eredményre jutottak: az optimista emberek koleszterinértékei jobbak. …