Régebben a munkavégzés legtöbbször fizikai jellegű volt: mára már a fejlett országokban elterjedtté vált az irodai, ülő munka. A gépek megkönnyítik az életünket, számos feladatot elvégeznek helyettünk – azonban mit szól a testünk a mozgásszegény életmódhoz? Aki irodai munkát végez, sokszor a munkahelyi étkezőben ebédel: a megfelelő diéta, meghatározott étrend megvalósítása így nem mindig könnyű feladat. Rossz választás azonban az is, ha egyáltalán nem eszünk munkaidő alatt: így a fontos tápanyagokat vonjuk meg a szervezetünktől, és a koncentrációs képességünk is romlik.
A munkahelyi étkező által kínált fogások, illetve a sarki gyorsétterem választéka általában nem előnyös a karcsú alak megszerezése, vagy megtartása szempontjából. Azonban néhány kisebb változtatással, korlátozással munkaidő alatt is megvalósíthatjuk az egészséges táplálkozást:
Ha a munkahelyi étkező mellett döntünk, igyekezzünk minél egészségesebb, könnyebb menüt választani: mondjunk le például a zsírok szószokról, és a zsiradékban sült ételekről, sült krumpliról. A tésztához válasszunk a tejszínes szósz helyett például paradicsomszószt. A saláták diétás alternatívát jelenthetnek: azonban itt is legyünk óvatosak az öntetekkel, szószokkal.
Amennyiben az irodánk felszereléséhez tartozik a mikrohullámú sütő, előnyösebb, ha otthon előre elkészített ételeket fogyasztunk, melyeknek pontosan ismerjük az összetevőit (és ha számoljuk, a kalóriatartalmát). Mikrohullámú sütő hiányában készíthetünk például szendvicseket: teljes kiőrlésű lisztből készült kenyérből, zsírszegény sajttal, csirkemell-, vagy pulykamellsonkával, zöldségekkel. A sovány joghurtok vagy túró friss gyümölccsel keverve nemcsak finom, de hatásosan csillapítja az éhséget, alacsony kalória-, és magas fehérjetartalmú.
Ne tartsunk édességeket, cukrozott üdítőitalokat az íróasztalunkon: ha nem figyelünk oda, munkavégzés közben többet fogyaszthatunk el belőlük, mint gondolnánk.