Azok az átforgolódott éjszakák nem csak a másnapi szellemi képességeinket befolyásolják, ennél jóval nagyobb bajt is okoznak – állítja a University of Oslo legújabb tanulmánya. A rossz minőségű alvás idővel ténylegesen csökkenti az agy szürkeállományát. A kutatók agyi képalkotó vizsgálatokat végeztek 147 felnőttnél, majd három és fél évvel később újabb vizsgálatnak vetették alá őket. A második vizsgálaton alaposan kikérdezték az …
Érdekel a cikk folytatása? »Tag Archives: alvás
Aki később fekszik, könnyebben elhízhat?
A hízás, és a lefekvés időpontja összefügg: aki későn fekszik le aludni, és keveset alszik, egy kutatás eredményei szerint hajlamosabb a túlsúly kialakulására. A kutatásban 225 egészséges, normál testsúlyú ember vett részt. A kísérleti alanyok egyik fele reggel 4-8 órától aludt, a többiek este 10-től reggel 8-ig. A kontrollált laboratóriumi környezetben töltött 18 nap után a kutatók összegezték az eredményeket. …
Érdekel a cikk folytatása? »Te is alvási részegségben szenvedsz?
Ismered azt az érzést, mikor hirtelen felriadsz a legmélyebb álmodból – megszólal egy riasztó, csöng a telefon, hangos zaj a tévében – és felugrassz az ágyadon hadonászva? A kutatások szerint ez a pillanatnyi zavar, mikor nem tudod, hogy hol vagy és mit csinálsz, az úgynevezett „alvási részegség”, mely minden hetedik emberre hatással lehet. A Neurology című folyóiratban megjelent egy tanulmány, …
Érdekel a cikk folytatása? »Miért fontos az alvás egy testépítőnek?
Az alvás minden ember számára fontos, de különösen az egy testépítőnek. A továbbiakban megtudhatjuk, hogy miért. Sokan abban a tévhitben élnek, hogy rengeteg edzéssel gyorsabban izmosodhatnak. Ez nagyon nem így van, hiszen az izomépítés nem edzés közben, hanem a pihenőidőben megy végbe, különösen az alvás ideje alatt. Edzés során a nagy megerőltetéstől az izomrostokban mikrosérülések keletkeznek, amiket a szervezet a …
Érdekel a cikk folytatása? »Hogyan aludjunk jól?
Életünk nagy részét alvással töltjük. Az alvás testi-lelki felfrissülést kell hozzon. A túl sok alvás éppúgy hatástalan mint a kevés. Szervezetünknek egyéni szükséglete, hogy mennyi is az annyi. Általában 7-9 óra az ideális.Előre vagy utólag aludni nem lehet. Igyekezzünk mindig azonos időben lefeküdni, hogy megszokjuk, és egy idő után óra nélkül is tudjuk. Próbáljunk meg az ágyban félre tenni a …
Érdekel a cikk folytatása? »Mi is az álomfogó?
Az álomfogó egy mágikus tárgy, már elég közismerté vált a védelmező tulajdonsága miatt. Még nagyon rég egy észak-amerikai indián törzs készítette el, azzal a céllal, hogy elűzi a rossz álmokat és csak a jókat tartja meg. Tehát segít a nyugalmasabb álmokat látni és békésen aludni, hogy kipihenten ébredhessünk másnap. A manapság kevésbé ismert eredeti neve, az, hogy álomcsapda még az …
Érdekel a cikk folytatása? »Mit jelenthet az alvászavar?
Napjaink egyik népbetegsége az alvászavar. Sokan altatókkal alszanak el, mások az éjszaka közepén felébredve órákig bámulják a plafont. Érdemes ennek a problémának jobban utánajárni, hiszen sok mindenre figyelmeztet. Általában, aki nehezen alszik el számos fel nem dolgozott félelemre, gondra vagy bánatra utal. A nappal elfojtott probléma szorongást, félelmet vált ki. Megoldást jelenthet, hogy felszínre hozzuk ezeket a problémákat és megoldást …
Érdekel a cikk folytatása? »Hogyan szüntessük meg az alvászavarokat?
Az alvás az egyik legfontosabb lételemünk. Sokan mégsem fordítanak rá elég figyelmet és időt, gondolván, hogy szükségtelen időpocsékolás. Ám a nem megfelelő minőségű és mennyiségű alvás komoly elváltozásokat és káros hatásokat okozhat szervezetünkben. A szunyókálást több tényező is befolyásolja, melyekre ha nem ügyelünk, akkor alvászavarokat is okozhatnak, amik ugyebár szabotálják a pihenésnek szentelt időszakot. Fáradttá, frusztrálttá és rövid időn belül …
Érdekel a cikk folytatása? »Miért ne aludjunk sokat?
Habár pihenni mindenki szeret, a túl sok alvás mégsem tesz jót az ember szervezetének. Bizonyára sokan tapasztalták már, hogy hiába alszanak sokat, egyre csak fáradtabbak, és nem tudják hogy miért. Ennek egyszerű magyarázata van: minél többet pihen valaki, a szervezete annál jobban igényli, és hozzászokik, ezért folyamatosan pihenni, aludni szeretne. Ez egyáltalán nem egészséges egy emberre nézve sem. A mozgáshiány …
Érdekel a cikk folytatása? »Hogyan hat a levendulaolaj
A levendulaolaj aktív összetevői a linalool, a borneol, a cineol, valamint a kumarin, melyek fertőtlenítő és baktériumölő hatást fejtenek ki. A levendulaolajjal ezért igen eredményesen kezelhetjük a fájdalommal és gyulladással járó panaszokat. Gyors enyhülést hoz emésztési zavarok és bőrirritáció esetén is. Külsőleg és belsőleg is alkalmazhatjuk, ennek számtalan lehetősége van. Szépségápolás és kellemes közérzet , ha dekoltázsunkat mindennap hígított levendulaolajjal …
Érdekel a cikk folytatása? »