A szőlőlé ugyan nem örvend akkora népszerűségnek, mint a narancs-, vagy az almalé, több szempontból is felveheti velük a versenyt. Finom íze mellett kedvező egészségügyi hatásai miatt is érdemes rendszeresen fogyasztani. A kereskedelemben két változat kapható, a világos, és a sötét szőlőlé.
A szőlőlé rendkívül egészséges: nagy mennyiségben tartalmaz értékes vitaminokat, ásványi anyagokat (mint a vas, és a magnézium), illetve nyomelemeket, flavonoidokat, melyek a trombózis megelőzésében, és a káros szabad gyökök elleni harcban segíthetnek. Ezenkívül valószínűsítik, hogy a szőlőlé fogyasztása egyéb betegségek, például a daganatos megbetegedések, vagy a szív-, és érrendszeri panaszok megelőzéséhez is hozzájárul. Hasonló hatást tulajdonítanak a bornak, mértékkel fogyasztva. Kevésbé jó hír, hogy a szőlőlé magas energiatartalmú – még a kólánál is több kalória található benne. Ennek oka a gyümölcscukor: egy liter szőlőlé körülbelül 160 gramm fruktózt tartalmaz. A magas cukortartalom abból a szempontból előnyös lehet, hogy edzés előtt ideális energiaforrást jelenthet: a gyümölcs, és a szőlőcukor közvetlenül a vérbe kerül az emésztés során.
A magas kalóriatartalom miatt – egy literben körülbelül 700 kcal – ajánlott a szőlőlevet hígítva fogyasztani. A legjobb megoldás, ha 1:2, vagy 1:3 arányban keverjük ízlés szerint szénsavas, vagy szénsavmentes ásványvízzel. A bolti szőlőleveknél az otthon facsart változat egészségesebb. A szőlőlé télen is ideális melegen fogyasztva, egyéb gyümölcslevekkel, vagy teával kombinálva.