Hozzátáplálás során fontos kérdés a glutén tartalmú ételek kínálása. A kutatások szerint mind a túl korai (6. hónap előtti), mind a túl késői (7. hónapot követő) bevezetés növeli a cöliákia (gluténérzékenység) kialakulásának kockázatát. Ezért célszerű az első ízek bevezetését követően megkezdeni a glutén tartalmú élelmiszerek kínálást: a búzát, az árpát, a rozst és a zabot, ezek keresztezett származékait és a belőlük készült termékeket. Ha addig is szoptattunk, a glutén bevezetését követően is legalább egy-három hónapon keresztül javasolt folytatni.
A glutén tartalmú ételek bevezetése előtt a legbiztonságosabb a babarizspehely használata, majd az első próbálkozásokat követően használhatunk sütéshez-főzéshez kukoricát, kölest és hajdinát is. A glutén bevezetése kis mennyiségben történjen: elegendő ha kevés búzalisztet keverünk a levesbe vagy főzelékbe sűrítésképpen, vagy vízzel/anyatejjel kevert gabonakását adunk a babának kóstoló gyanánt. Keverhetünk egy kiskanál őrölt gabonapelyhet lédúsabb gyümölcsök püréjébe is, amely így laktatóbbá és könnyebben fogyaszthatóvá is teszi a pépet.
Mint minden új étel bevezetésekor, figyeljünk az allergiás reakciókra: viszkető foltok, duzzanatok, légzési nehézség, vagy a később fellépő tünetekre, mint ekcéma, reflux, hasfájás és hasmenés. Ha gyermekünknél tartósan fennáll a gluténtartalmú ételek intoleranciája, akkor a lisztérzékenység tüneteivel szembesülhetünk, mint étvágytalanság, lassú növekedés, duzzadt has, sápadtság vagy különösen kellemetlen szagú széklet.